CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

+15
paucornel
gaboru4all
kJean
vali_iasi
Marius
elyhu82
adybugady
GRINGO
florica
neagumihai
mihainyc
nelutzu craiova
CRISTIAN75
cuciureanu_sorin
Admin
19 participanți

Pagina 3 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul

In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cristianurzica Vin Feb 03, 2012 8:07 pm

Si eu sper sa le aflu "secretul" in acest an. Sper sa am pui la perechile mele si atunci putem judeca problema din mai multe privinte. Legat de pui de mugurari, la noi in tara a reprodus cineva o pereche din care a rezultat un pui. Martor este un prieten bun care a vazut exemplarul, asa ca se poate si la noi! Very Happy
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  neagumihai Vin Feb 03, 2012 9:29 pm

Si eu v-am urmarit ,regret cele intamplate, pui nu am decat la exotice iar anul acesta s-a intamplat ceva cidat si l-a ele,duc o seri cu succes a doua ori mor pui pana la inelare ori inbracati ,a treia seri iar e ok. , la canari leam luat cuiburile si i-am separat iar . Cauza care o suspectez eu este ca daca am gresit catusi de putin sa ii pacalesc cu o primavara a lor mai devreme , totul e un esec.Lumina find unul din factori inportanti.Succes in continoare.
avatar
neagumihai
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 100
Puncte : 127
Data de inscriere : 30/11/2011
Localizare : CALARASI

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Dan Sam Feb 04, 2012 2:39 am

Mai sunt interesat sa stiu,daca la inelare sa procedat cum am scris la capitolu SOS - CE FACEM CU PUII CAZUTI DIN CUIB? deoarece la indigene este foarte important,camuflarea acestuia.Eventual dat si cu un pic de mizerie aflata pe marginea cuibului,ca mirosul nou aparut sa nu creeze suspiciuni.Orice detaliu nou aparut sau miros strain in cuib,streseaza si perturba siguranta cuibului.Femela fiind obligata sa inlature cauzele.Pasarile au simturile foarte dezvoltate.Astept comentarii sa putem depista cauzele.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  neagumihai Sam Feb 04, 2012 6:04 am

Ouale ,le ridicati in fiecare zi ,inlocuindule cu false ?incercati sa aveti contact cu pasarile cit mai mult ?sau le izolati cu plase si alte materiale de locul inconjurator, pasarile cand clocesc incercati sa le atingeti sa vedeti daca sunt sperioase?.daca le suspectati ca din cauza mirosului i-a parasit incercati cand puneti pui la loc in cuib sa puneti putina ceapa ( la albine o folosesc la unificarea a doua famili pentru uniformizarea mirosului).Inca un ex. la o pereche de porumbei le inlocuiam ouale cu mingi de ping pong si nu le paraseau .Nu spun ca asta poate fi cauza dar la astfel de probleme incercam tot ce e posibil.Pe viitor incearca inelarea cu manusi chirurgicale.
avatar
neagumihai
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 100
Puncte : 127
Data de inscriere : 30/11/2011
Localizare : CALARASI

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  florica Sam Feb 04, 2012 9:01 am

Este cunoscuta dificultatea cresteri si hraniri puilor de mugurar,am inrosit internetul cautand retete si sfaturi de la crescatori de afara care cresc de 10,15 ani ,i-am abordat la telefon crezand ca am gresit undeva,totul se pune pe faptul ca femelele nu sant experimentate in cresterea puilor,altceva nu-ti spune nimeni.
Incerc sa va raspund pe rand ,puii de mugurar nu pot fi crescuti de canari,am incercat anul trecut,femelele sant foarte blande exclus mirosul mainilor sau alte chesti,inelarea sa facut cu jumatate de ora inainte de a se stinge lumina,inelele au fost invelite in leucoplast la culoarea pieli,si totusi n-am reusit,DAR SA FIE CLAR ,fara inele nui las, ca aici este toata mandria unui crescator, sa-ti poarte pasarea RNC pe picior.
Va promit ca am sa va arat si pui de mugurar,cu toate ca santem la inceput in Romania in cresterea indigenelor,si noi o facem destul de profesionist,ce credeti ca la cei de afara nu le mor ? ba da ,dar ce spune cineva i-ti arata un cuib cu cinci pui si gata, asa se scoate mugurarii.
La fel de pretentiosi sant si cintezoii ,dar o sa vedeti ca scoatem si din astia.
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cuciureanu_sorin Sam Feb 04, 2012 10:28 am

Eu am inteles ca puii de mugurar cind sint mici au gitul asa de instabil si il misca tot timpul ,motiv pentru care canarii nereusind sa dea mincare puilor ii abandoneaza.Ar trebui sa incercati sa bagati puii sub florinte sau mugurar mexican si sa lasati halatele alea albe ca nu sinteti intr-un laborator ca sa tineti un virus aviar sub control. .Prea mult alb acolo .Este doar parerea mea.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  florica Sam Feb 04, 2012 11:06 am

Am sa incerc sa-i bag si la florinte ,intradevar puii cand ies parca sant debili,nu tine capul sus mai mult de cateva secunde,vedem ce putem face nu ne dam batuti ,iara cu halatele au fost pentru filmare,albul este deasupra volierelor,trebuia igenizat, restul pasarilor merg perfect,nu am avut mortalitate embrionara sau dupa ce au eclozat,tot ce am scos anul trecut, combinati cu ce am m-ai cumparat merg perfect toata lumea are pui oua,mugurarii se lasa m-ai greu,dar o sa vedeti reusim si-n Romania sa scoatem si sa-i intarcam.
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cuciureanu_sorin Sam Feb 04, 2012 11:52 am

Oricum este important sa nu abandonati si oricum aveti timp berechet sa incercati citeva serii .Apoi va puteti opri si puteti incerca din nou in mai-iunie.Faptul ca-s cumparati din Belgia poate fi si asta un motiv,deoarece cam 80%din pasarile luate din Belgia -Olanda nu se reproduc in primul an datorita medicamentelor cu care sint imbicsite.Ati incercat sa scoateti masculul din voliera si sa lasati numai femela?
Un alt element important ar fi germinatele si vit e si aici ma refer la faptul ca atunci cind femela incepe sa construiasca cuibul trebuie sa va opriti si sa nu mai puneti vit e in apa de baut .
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Dan Lun Feb 06, 2012 3:12 am

La acest capitol CRISTIAN75 ar putea daca vrea,sa ne impartasasca din experienta cu cei 5 pui scosi in crescatoria lui.Asteptam sfaturi.Sunt sigur ca nea Florica trebuie sa le dea de cap,este cel mai in masura si cu cea mai mare experienta,a lucrat cu mii de pasari.O chichita exista.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  florica Lun Feb 06, 2012 9:38 am

Cu siguranta am sa le dau de cap,exista foarte multe chichite dar nimeni nu le spune,poate nici lor nu le-a spus nimeni si de aceia nu zic nimic,va dau un exemplu,un crescator de afara de la care am cumpartat mugurari ,il sun sa-mi dea cateva sfaturi, printre care si daca le da cu siringa ,i-mi spune ca nu trebuie sa-i hranrsc la siriga,si din intamplare cautand pe net ai gasesc siteul, si ce crezi ca facea, ai ajuta cu siringa,asa ca.... vom afla si noi ce si cum eu am rabdare,e putin frustant cand vezi ca esti neputincios, dar asta este mergem inainte.
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cristianurzica Lun Feb 06, 2012 11:40 am

Si depinde si ce le da cu seringa, pentru ca si aici te pot conduce pe piste false...
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Dan Lun Feb 06, 2012 1:21 pm

Clar e vrajeala treaba cu siringa,am citit si eu in ideea de a afla cat mai multe,da nimic.Este trecut la spanioli si zice ca trebuie dat de 9 ori pe zi,pana in a5-6 zi paste facute de el.La 5 pui sa nu zic mai mult,ca ei au o gramada 5 x 9 = 45 de siringi pe zi numai la un cuib.Pai trebuie o armata de oameni sa aibe grije de atatea cuiburi.In natura nu le da nimeni cu siringa si cresc bine mersi.Probabil ca le pune cate o branula in cioc si merge pe banda treaba. Very Happy
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Dan Lun Feb 06, 2012 1:31 pm

Tot inainte nea Florica,ma uit si nu ma mai satur sa-i prrivesc cum stau in cuiburi cu gusile pline o frumusete.Felicitari,nimic nui prea mult cand ai satifacti implinite si pe picior inelul,care atesta efortul depus de crescator.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Dan Lun Feb 06, 2012 5:57 pm

Acesta este pagina la care ma refer,unde se foloseste chiar si de 10 ori siringa la un pui . [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cristianurzica Lun Feb 06, 2012 6:07 pm








Mugurarii mei au inceput sa se pupe. Masculul a inceput sa agite in cioc codite de frasin, iar femela canta in continuu. Voi incerca reproducerea lor in spatiul acesta de 120 de cm. Voi reveni si cu alte filmari. Very Happy
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cuciureanu_sorin Lun Feb 06, 2012 7:28 pm

Femela este super blinda si asta face ca sansele sa creasca.Poate anul asta reusim sa vedem si noi ceva pui cu inelele clubului.Mult succes.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cristianurzica Lun Feb 06, 2012 8:21 pm

Ma bazez pe blandetea femelei, de aceea am ales acest spatiu redus. Multumesc pentru incurajari!
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Admin Lun Feb 06, 2012 8:37 pm

mult succes cristian anu asta trebuie sa vedem puii la maturitate ok
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 402
Puncte : 532
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 44
Localizare : Berlin

https://clubulromandefringil.forumgratuit.ro

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cristianurzica Lun Feb 06, 2012 8:40 pm

Sa dea Dumnezeu!
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  florica Joi Feb 16, 2012 11:00 am

Pentru ca va respect, si aici am cerut ajutor prima data,in legatura cu mugurarii, am sa impartasesc si cu voi unul din succesele noastre, in cresterea mugurarilor. Acum parca nui greu deloc,cu hrana si multa ambitie se poate,frica si m-ai ales frustarea ca nui scap de cele sapte zile au trecut,cu toate ca nu i-am inelat asta urmeaza diseara,nu se poate intampla nimic,am deja doi asii in maneca. Very Happy

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
va urez si voua succes in cresterea mugurarilor !!!
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cristianurzica Joi Feb 16, 2012 12:15 pm

[quote="florica"]Pentru ca va respect, si aici am cerut ajutor prima data,in legatura cu mugurarii, am sa impartasesc si cu voi unul din succesele noastre, in cresterea mugurarilor. Acum parca nui greu deloc,cu hrana si multa ambitie se poate,frica si m-ai ales frustarea ca nui scap de cele sapte zile au trecut,cu toate ca nu i-am inelat asta urmeaza diseara,nu se poate intampla nimic,am deja doi asii in maneca. Very Happy

Foarte frumosi! Sa va traiasca. Asta da cadou de ziua dvs.
Presupun ca ati facut ceva diferit la acest cuplu fata de celelalte, de aceea faceti referire la cei 2 asi din maneca. Puteti sa ne divulgati si noua ce ati aflat nou? Very Happy
Multumim anticipat!
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Admin Joi Feb 16, 2012 5:23 pm

Super frumosi mult noroc cu ei ok
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 402
Puncte : 532
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 44
Localizare : Berlin

https://clubulromandefringil.forumgratuit.ro

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  CRISTIAN75 Joi Feb 16, 2012 6:56 pm

SALUTARE TUTUROR SI FELICITARI NEA FLORICA ,E NORMAL SA FIE USOR CU O ALIMENTATIE BUNA ,RABDARE SI PERSEVERENTA .
NU EXISTA ASII SI ALTE SECRETE DOAR :GERMINATE ,OU,MAZARE SI VIERMISORII Laughing .ACUM INSISTA CU UN PIC DE MAZARE CONGELATA DIN MAGAZIN (BINEINTELES DUPA CE O LASI SA SE DESCONGELEZE SI FELI DE MAR DUPA AMIAZA.
MULT SUCCES IN CONTINUARE.
avatar
CRISTIAN75
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 75
Puncte : 90
Data de inscriere : 28/04/2011
Varsta : 48
Localizare : craiova -roma

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  florica Vin Feb 17, 2012 9:17 am

Chiar exista cei doi asi...ce faci daca femela refuza sa mai hraneasca?.. ce faci daca o femela scoate pui si fuge dupa cuib? sau o femela are sapte pui si hraneste doar patru, raspunsurile la aceste intrebari ma asteptam sa le gasesc pe acest forum de Fringillidae de la cei care s-au confruntat cu aceste probleme,s-au de la cei care au reprodus indigene.Asa cum am mai spus am inrosit internetul cautand raspunsuri la aceste intrebari,eu unul nu am gasit,si totusi la doua dintre ele am gasit raspuns pe pielea mea,pierzand sase pui,nui mai pun si pe cei de anul trecut...o sa vorbim mai tarziu despre toate aceste probleme care se ivesc intr-o crescatorie de indigene.
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  cristianurzica Vin Feb 17, 2012 11:57 am

florica a scris: Chiar exista cei doi asi...ce faci daca femela refuza sa mai hraneasca?.. ce faci daca o femela scoate pui si fuge dupa cuib? sau o femela are sapte pui si hraneste doar patru, raspunsurile la aceste intrebari ma asteptam sa le gasesc pe acest forum de Fringillidae de la cei care s-au confruntat cu aceste probleme,s-au de la cei care au reprodus indigene.Asa cum am mai spus am inrosit internetul cautand raspunsuri la aceste intrebari,eu unul nu am gasit,si totusi la doua dintre ele am gasit raspuns pe pielea mea,pierzand sase pui,nui mai pun si pe cei de anul trecut...o sa vorbim mai tarziu despre toate aceste probleme care se ivesc intr-o crescatorie de indigene.

Nici eu nu am gasit pe net nimic care sa solutioneze problemele atinse de dvs. In ultimii 2 ani am avut pui la mugurari si problema cu care m-am confruntat eu a fost ca puii sa nu fie hraniti constant, dar si sa-i gasesc aruncati din cuib, chiar daca aveau 5-6 zile implinite. Am dat vina pe mascul, dar am urmarit comportamantul acestuia si era foarte atasat de pui, hranindu-i cot la cot cu femela. Si femelele le-am observat a fi foarte atasate de cuib, astfel ca personal nu am intalnit sa paraseasca cuibul. Ati avut aceasta problema in crescatorie? Intuiesc ca unul din asi este legat de hranirea artificiala si daca asa este astept cu nerabdare solutia pe care ati aplicat-o.
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA) - Pagina 3 Empty Re: MUGURARUL (PYRRHULA PYRRHULA)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum