CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
VAND PUI STICLETI Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


VAND PUI STICLETI

5 participanți

In jos

VAND PUI STICLETI Empty VAND PUI STICLETI

Mesaj  Dan Joi Iun 20, 2013 1:46 pm

Vand sticleti pui.Sunt deparazitati si se hranesc normal.Am numai femele,din lipsa de spatiu trebuie sa dau din ei,urmeaza alete ponte si nu am conditii.Mai am o femela buna care este in repaos deocamdata,a avut 6 oua dar din vina mea a iesit doar un pui.Pretul e de criza ca pentru noi.Dar vreu ca persoanele doritoare sa aibe ceva experienta,e pacat sa nu mergem mai departe,nu am dect doua colivii duble in care scot si acum sunt ocupate,balconul mic rau ca nu dadeam femelele sub nici o forma.Ajut cu sfaturi mai departe pe cei interesati.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  adybugady Vin Iun 21, 2013 4:54 pm

pacat ca distanta este cam mare a-si fi luat fara comentarii o femela,bafta in continuare nea Dan
adybugady
adybugady
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 84
Puncte : 100
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 47
Localizare : timisoara

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  cristianurzica Vin Iun 21, 2013 8:16 pm

adybugady a scris:pacat ca distanta este cam mare a-si fi luat fara comentarii o femela,bafta in continuare nea Dan


Personal am trimis unui domn 3 canari rolleri la Timisoara cu trenul, asa ca distanta nu este atat de mare. Smile
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  adybugady Vin Iun 21, 2013 8:23 pm

da cristi pe canicula asta sigur ajung vii,iar pentru o pasare nu stiu daca este de acord nea dan
adybugady
adybugady
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 84
Puncte : 100
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 47
Localizare : timisoara

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  cristianurzica Vin Iun 21, 2013 9:53 pm

adybugady a scris:da cristi pe canicula asta sigur ajung vii,iar pentru o pasare nu stiu daca este de acord nea dan


Intradevar canicula este un impediment. Intr-o zi ploioasa insa se paote intampla transferul.
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty VAND MATCA STICLETI

Mesaj  Dan Sam Aug 10, 2013 2:41 pm

Din lipsa de spatiu sunt nevoit sa vand aceste pasari de mare valoare,selectionate in timp.Matca este compusa din 2 masculi de exceptie si 3 femele verificate,mame foarte bune.Mentionez ca numai o femela este cu inel inchis tip Y de anul trecut.Dupa perioada de intarcare se vinde si ultima fata,una inca mai creste 2 pui care vor fi inelati azi.Pasarile au reprodus toate in colivii de 60 cm cu despartitor.Vreau sa reproduc si alte pasari de care ducem lipsa.Acesta este motivul pentru care le dau.Ma despart cu greu de ele,pentru ca sticletii sunt favoriti mei si am muncit mult cu ele,a meritat efortul depus am satisfactii mari de la ei,mai ales de la pui care au incaput pe mana unor buni crescatori cu conditii bune.Munca mea nu a fost in zadar,asta a fost si scopul.Va urez si voua multe reusite si va ajut cu cea mai mare placere.Vreau sa fim cat mai multi crescatori,sa putem organiza si concursuri de cantec cu ele.Pretul se dicuta pe mp,masculii sunt mai scumpi.Exclus incepatorii si cei care nu au spatiu.PASAREA CARE NU CANTA MANANCA MACAREA DE POMANA.(Excludem pasarile de ornament)
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty mai este valabil?

Mesaj  florin marian Dum Noi 24, 2013 4:38 pm

Dan a scris:Din lipsa de spatiu sunt nevoit sa vand aceste pasari de mare valoare,selectionate in timp.Matca este compusa din 2 masculi de exceptie si 3 femele verificate,mame foarte bune.Mentionez ca numai o femela este cu inel inchis tip Y de anul trecut.Dupa perioada de intarcare se vinde si ultima fata,una inca mai creste 2 pui care vor fi inelati azi.Pasarile au reprodus toate in colivii de 60 cm cu despartitor.Vreau sa reproduc si alte pasari de care ducem lipsa.Acesta este motivul pentru care le dau.Ma despart cu greu de ele,pentru ca sticletii sunt favoriti mei si am muncit mult cu ele,a meritat efortul depus am satisfactii mari de la ei,mai ales de la pui care au incaput pe mana unor buni crescatori cu conditii bune.Munca mea nu a fost in zadar,asta a fost si scopul.Va urez si voua multe reusite si va ajut cu cea mai mare placere.Vreau sa fim cat mai multi crescatori,sa putem organiza si concursuri de cantec cu ele.Pretul se dicuta pe mp,masculii sunt mai scumpi.Exclus incepatorii si cei care nu au spatiu.PASAREA CARE NU CANTA MANANCA MACAREA DE POMANA.(Excludem pasarile de ornament)
avatar
florin marian
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 17
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 54
Localizare : deva

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  Dan Lun Noi 25, 2013 5:03 am

Mai am o pereche formata si verificata,la care tin foarte mult.Femela este o mama foarte buna,iar masculu este aproape asemanator cu cel din poza de la avatar, bun cantaret si reproducator.A transmis la pui acele puncte galbene de la ceafa,o puica din el a iesit cu cravata.Singurul inconvenient ar fi ca au inele de plastic puse de mine,nefiind scosi in captivitate.Da asta nu e o problema,cel putin pentru mine.Daca nu esti pasarar si esti incepator nu le dau,sau daca nu ai conditii.Este pacat sa se piarda asa un cuplu.Scopul lor este sa scoata cat mai multe serii de pui,sa avem cu ce ne mandri.ok 
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty sticlete

Mesaj  florin marian Lun Noi 25, 2013 6:25 pm

trimite-mi un nr.de telefon sa te pot contacta
avatar
florin marian
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 17
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 54
Localizare : deva

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  CRISTIAN75 Joi Feb 13, 2014 1:56 pm

Mai este valabil anuntul?mai ai pasarile?.
avatar
CRISTIAN75
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 75
Puncte : 90
Data de inscriere : 28/04/2011
Varsta : 48
Localizare : craiova -roma

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  Dan Joi Feb 13, 2014 3:12 pm

Cereri sunt si acum,da nu mai am.Toti 14 puii s-au dat,inclusiv doua din cele trei femele cu care am scos.Mai am una care a dat un pui cu cravata.Da nu are inel.Eu am scos direct din pasari salbatice, crescute de pui.Mai am 3 masculi buni cu care am calcat.Anul asta vreau neeaparat sa scot canepari si scatii.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

VAND PUI STICLETI Empty Re: VAND PUI STICLETI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum