CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

+17
degan dragos
craivan
Eugen BIG
Ionut
Gandalf
gaboru4all
adybugady
vali_iasi
GRINGO
elyhu82
Marius
florica
neagumihai
Petre Robert
CRISTIAN75
cuciureanu_sorin
Admin
21 participanți

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Dan Mar Mai 15, 2012 3:03 pm

Important este sa fie foarte bine mascat cuibul cu brad sintetic.Ca material de cuib ieftin si foarte bun,se poate folosi sac de canepa taiat in bucati de 3-4 cm nu mai mari si destramat,in rest se ocupa ei de aranjare,e bine sa mai verificam pentru a mai corecta eventualele lipsuri,sau centra cuibul pe mijloc.Bumbacul este la fel de bun dar tot taiat in bucati.Multa bafta.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  vali_iasi Mar Mai 15, 2012 6:36 pm

sac de canepa am folosit si nu vad nici un interes din partea lor ..cuibul e bine camuflat cu brad si pin natural...adevarat este faptul ca nu prea m-am implicat cu ei dar o voi face din iunie...va multumesc de sfaturi
avatar
vali_iasi
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 170
Puncte : 208
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 39
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Admin Mar Mai 15, 2012 6:40 pm

pai vezi cu bradu si pinu ca se va usca si le vor cade toate acele Smile vor ramane doar betele eu asa am patit , vezi ca sunt acele suluri de ata de canepa combinale cu vata si sire de nuca de cocos
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 402
Puncte : 532
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 44
Localizare : Berlin

https://clubulromandefringil.forumgratuit.ro

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  adybugady Mier Mai 16, 2012 7:18 am

salut, din cite am inteles sticletilor [mai ales cei salbatici] le place ca material de cuib lina sau fire de par de animale,am citit [nu mai tin minte unde] ca sticletii urmaresc in sezonul de imperechere turmele de oi sau i-si construiesc cuibul in vecinatatea traseului,eu zic sa incerci
adybugady
adybugady
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 84
Puncte : 100
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 47
Localizare : timisoara

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  vali_iasi Mier Mai 16, 2012 3:35 pm

voi incerca si lana de oi...yorasta cand se usuca le schimb...dar orikum ele tin cat de cat...pe astea de acum le am din februarie si inca sunt valabile:)..bafta tuturor
avatar
vali_iasi
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 170
Puncte : 208
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 39
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Dan Dum Iun 10, 2012 8:59 am

Azi am reusit sa inelez 3 puiuti,din 5 oua doua au fost limpezi. Mama da dovada de mult devotament,dragoste si hraneste bine.A mai avut o ponta pe care a ratat-o,din motive de stres.Asa e cand stai la bloc, lumea mai modifica,rotopercutorul face un zgomot infernal,iar Piedone de ziua barbatului a binevoit la ora 23 sa dea cu petarde si artifici,a fost un calvar pentru bietele pasari.Dupa circa 10 zile a depus din nou.Este vorba despre cuplu de sticleti ancestrali mayor primit cadou de la sorin.Pentru mai multa siguranta,am despartit masculu dupa al 3-lea ou,acesta o teroriza si pe cuib,cand am scos grilajul despartitor sa vada si el progeniturile a binevoit sa o cifuleasca bine,de sareau fulgii din ea.Am pus capat imediat circului iscat si acum canta de nu se mai opreste.Pentru coliviile in care se scot puii,recomand pentru o reusita cat mai mare amplasarea acestora cat mai sus posibil.Eu am folosit colivii de 60cm si sunt foarte multumit de comportamentul pasarilor.Va urez la toti,multa bafta
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Admin Dum Iun 10, 2012 11:51 am

felicitari nea dan si mult succes in continuare STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 3739562452
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 402
Puncte : 532
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 44
Localizare : Berlin

https://clubulromandefringil.forumgratuit.ro

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  cuciureanu_sorin Dum Iun 10, 2012 2:44 pm

Mult succes in continuare.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  cristianurzica Dum Iun 10, 2012 6:41 pm

Ma bucur mult pentru reusita! O sa mai aveti din pacate episoade cu artificii, cacai tot Piedone a iesit.
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  cuciureanu_sorin Dum Iun 10, 2012 7:14 pm

Dan a scris:Azi am reusit sa inelez 3 puiuti,din 5 oua doua au fost limpezi. Mama da dovada de mult devotament,dragoste si hraneste bine.A mai avut o ponta pe care a ratat-o,din motive de stres.Asa e cand stai la bloc, lumea mai modifica,rotopercutorul face un zgomot infernal,iar Piedone de ziua barbatului a binevoit la ora 23 sa dea cu petarde si artifici,a fost un calvar pentru bietele pasari.Dupa circa 10 zile a depus din nou.Este vorba despre cuplu de sticleti ancestrali mayor primit cadou de la sorin.Pentru mai multa siguranta,am despartit masculu dupa al 3-lea ou,acesta o teroriza si pe cuib,cand am scos grilajul despartitor sa vada si el progeniturile a binevoit sa o cifuleasca bine,de sareau fulgii din ea.Am pus capat imediat circului iscat si acum canta de nu se mai opreste.Pentru coliviile in care se scot puii,recomand pentru o reusita cat mai mare amplasarea acestora cat mai sus posibil.Eu am folosit colivii de 60cm si sunt foarte multumit de comportamentul pasarilor.Va urez la toti,multa bafta
Chestia cu coliviile cit mai sus am auzit-o si eu la un prieten de-al meu dar cred ca e valabila doar la anumite specii de fringilide si cred ca are dreptate deoarece impactul frontal este un pic mai greu de acceptat de catre pasari.Despre "la bloc" am patit-o si eu saptamina trecuta cu o firma de constructii care a spart betonul din curte la o distanta de 7-8 m de balconul unde tin coliviile timp de doua zile , dar spre norocul meu pasarile s-au comportat bine .


Ultima editare efectuata de catre cuciureanu_sorin in Lun Iun 11, 2012 5:49 am, editata de 1 ori
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  elyhu82 Dum Iun 10, 2012 8:55 pm

Ieri am primit cadou de la un amic un sticlete(mascul) care a fost bine ingrijit de el. Colivie mare 1000x50x40 camuflata cu pin si brad. Mi-a placut foarte mult, cand l-am vazut si ascultat. Pacat ca nu am facut rost si de o femela, cine stie poate aveam noroc de niste puiuti....Very Happy
Este a doua achizitie fringillida; mai am un canepar primit de la Cristi, care si ii multumesc pentru el foarte mult. De cand mi-am mutat voliera in apartament sunt extaziat si incantat la maxim. Am pus si canarii alaturi de aceste fringillidae(in alte boxe bineiinteles). O sa incerc sa vand canarii acestia iar pt fringillidae am planuri mari. O voliera de 4500x3500 in proiect la casa de la tara. cheers Pana in toamna imi doresc sa o finalizez si pe aceea cu ajutorul lui Dumnezeu. O sa urmeze achizitia de pasari...atunci o sa am nevoie de cateva sfaturi de la voi. Laughing

Ps: Felicitari pentru puiuti nea Dane !
elyhu82
elyhu82
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 358
Puncte : 452
Data de inscriere : 28/02/2012
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Admin Lun Iun 11, 2012 5:07 am

Da nea Dan dar cum a zis si Sorin faza cu colivia cat mai sus e posibil sa mearga doar la anumite specii si aici ma gandesc ca depinde si cum cuibaresc ele in salbaticie unele mai sus altele mai jos si cred ca asta e un aspect de care e bine sa se tina cont
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 402
Puncte : 532
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 44
Localizare : Berlin

https://clubulromandefringil.forumgratuit.ro

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  adybugady Lun Iun 11, 2012 7:50 am

sa-ti traiasca sa ai noroc de ei si la mai multi sa ne spui si noua ce sint (M,F) cind se poate bineinteles
adybugady
adybugady
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 84
Puncte : 100
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 47
Localizare : timisoara

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Dan Lun Iun 11, 2012 1:03 pm

Multumesc pentru incurajare,va tin la curent.Azi la o inspectie,am descoperit lipsa unui inel,cu tot camuflajul femela la depistat.Cred ca a muncit ceva sa il dea jos,acum totul e ok.La hranirea puilor vad ca foloseste mult germinate,ou mai putin.Cum am mai spus conteaza inaltimea amplasari coliviilor de reproducere,la nivelul solului nu se obtin pasari,nu sunt ciocarlani sau prepelite,vor sa fie in siguranta.Dupa inelare trebuiesc urmariti puii,femelele sunt foarte vrednice si fac curat. Very Happy
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  cuciureanu_sorin Lun Iun 11, 2012 1:49 pm

Eu tratez mexicanii ca fringilide si nu ca simpli canari si am avut rezultate cu ei la inaltimea de 1m iar inaritele s-au reprodus la 1,60-1,80 m iar din cite stiu si scatii si florintii fac acelasi lucru .....cit despre inelul lipsa ma bucur mult ca ati reusit sa pacaliti mamica deoarece forfecuta unui prieten nu a acceptat lucrul asta si i-a rontait piciorul puiului si sa aveti grija sa mai controlati din cind in cind deoarece in urma cu citiva ani inelul unui pui s-a urcat pe bulanul piciorusului si a ramas acolo pina a trebuit sa-l tai.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  cuciureanu_sorin Lun Iun 11, 2012 6:50 pm

elyhu82 a scris:Ieri am primit cadou de la un amic un sticlete(mascul) care a fost bine ingrijit de el. Colivie mare 1000x50x40 camuflata cu pin si brad. Mi-a placut foarte mult, cand l-am vazut si ascultat. Pacat ca nu am facut rost si de o femela, cine stie poate aveam noroc de niste puiuti....Very Happy
Este a doua achizitie fringillida; mai am un canepar primit de la Cristi, care si ii multumesc pentru el foarte mult. De cand mi-am mutat voliera in apartament sunt extaziat si incantat la maxim. Am pus si canarii alaturi de aceste fringillidae(in alte boxe bineiinteles). O sa incerc sa vand canarii acestia iar pt fringillidae am planuri mari. O voliera de 4500x3500 in proiect la casa de la tara. cheers Pana in toamna imi doresc sa o finalizez si pe aceea cu ajutorul lui Dumnezeu. O sa urmeze achizitia de pasari...atunci o sa am nevoie de cateva sfaturi de la voi. Laughing

Ps: Felicitari pentru puiuti nea Dane !
Salut Cosmin. Vazind bateria de colivii cum a iesit sint sigur ca vei face treaba buna si cu voliera de 3,5 x 4,5 m .Te gindesti sa o lasi asa sau sa o imparti in niste minivoliere mai micute?
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  elyhu82 Lun Iun 11, 2012 8:58 pm

Salut Sorin ! Da, ma gandesc sa o las intreaga; vreau ca pasarile sa se simta in largul lor si sa se bucure de mai mult spatiu. Imi doresc foarte mult sa ma experimentez in reproducerea fringillidaelor in captivitate si de asemeni sa impartasesc cu voi noile mele experiente. cheers
Ps: O sa revin cu pozele de la mansarda casei, unde urmeaza sa fac voliera.
elyhu82
elyhu82
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 358
Puncte : 452
Data de inscriere : 28/02/2012
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  cuciureanu_sorin Mar Iun 12, 2012 6:32 am

E buna ideea dar cred ca daca vrei sa obtii rezultate trebuie sa lasi cite o pereche in voliera deoarece marea majoritate sint pasari teritoriale si se va lasa cu lupte puternice.Din ce stiu scatii,florintii si inaritele se pot reproduce in colonii dar tu poti incerca ,apoi ne spoui si noua cum merge treaba.Spor cu voliera.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  elyhu82 Mar Iun 12, 2012 11:03 am

Mda...cred ca mai mult de 2 pasari pe 3 mp. nu pot pune. Sa zic ca as putea sa fac 4 boxe de cate 3mp fiecare si sa pun cate o pereche diferita in fiecare boxa. Astept pareri si sfaturi din partea voastra. Ms Sorin pt sfat.
elyhu82
elyhu82
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 358
Puncte : 452
Data de inscriere : 28/02/2012
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Admin Mar Iun 12, 2012 11:14 am

daca poti sa faci din 4 boxe 1 cu atat mai bine cu cat e spatiu mai mare ai mai multe sanse
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 402
Puncte : 532
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 44
Localizare : Berlin

https://clubulromandefringil.forumgratuit.ro

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  elyhu82 Mar Iun 12, 2012 12:06 pm

Admin a scris:daca poti sa faci din 4 boxe 1 cu atat mai bine cu cat e spatiu mai mare ai mai multe sanse
Pai eu pot, dar cum ramane cu ce zice Sorin mai sus ? Sa fac o voliera sau sa o impart in 4 ? Mai astept pareri.
elyhu82
elyhu82
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 358
Puncte : 452
Data de inscriere : 28/02/2012
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  elyhu82 Mar Iun 12, 2012 12:08 pm

Mentionez ca o sa o populez cu mugurari,sticleti, scatii, canepari, etc.
elyhu82
elyhu82
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 358
Puncte : 452
Data de inscriere : 28/02/2012
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Dan Mar Iun 12, 2012 1:08 pm

Pentru reproducere merge cate o pereche din fiecare in voliera,dar altul e rostul volierei.Voliera este pentru a tine pasarile pe perioadele de repaos,refacere.Totodata se revigoreaza musculatura aripilor si a pieptului, ajuta mai ales la formarea puilor.Trebuie sa margem pe idea de a invata pasarile salbatice sa se reproduca in spatii cat mai mici.Avantajul volierei este ca ne usureaza munca,ma refer la curatenie si hranire.Drzavantajul este ca nu putem urmari pasarile si studia comportamentul lor firesc.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  adybugady Mar Iun 12, 2012 1:51 pm

are mare dreptate dreptate Dan ,multa bafta cu ele,sa ne tii la curent.
adybugady
adybugady
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 84
Puncte : 100
Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 47
Localizare : timisoara

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  cuciureanu_sorin Mar Iun 12, 2012 3:54 pm

Nea Dan are dreptate intr-adevar cind zice ca trebuie sa incercam sa le reproducem in spatii cit mai mici dar parerea mea este sa o imparti in minivoliere de (2 x 1 x 2,5 m) daca dispui de spatiu si in felul asta le pui pe perechi si cresc si sansele.Este ceea ce as face eu deoarece din experienta lui Cristi sint pasari care prefera voliera si sint pasari care prefera coliviile.Daca ai spatiu si reusesti sa o termini nu vad de ce nu ai face lucrul asta .Gindeste-te ca in natura sticletii,mugurarii si cineparii au cite un cuib intr-un copac iar o alta pereche un alt cuib intr-un alt copac la ceva distanta. Este posibil sa se inteleaga dar cind vor incepe sa faca cuibul sau sa depuna cred ca stresul le vor obosi si rezultatul va fi zero.Apoi introduci perechile in minivolierele individuale si le observi comportamentul apoi daca crezi ca ar merge in colivii ...le pui in colivii.Sa vedem ce spune si Cristi deoarece stiu ca a tinut in voliera exact speciile pe care le amintesti.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS) - Pagina 4 Empty Re: STICLETELE (CARDUELIS CARDUELIS)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum