CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
abundenta de viermi si musculite in luna iunie Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


abundenta de viermi si musculite in luna iunie

In jos

abundenta de viermi si musculite in luna iunie Empty abundenta de viermi si musculite in luna iunie

Mesaj  vali_iasi Mar Mai 15, 2012 7:03 pm

..in luna iunie gardurile vii sunt o sursa de insecte importanta pt pasarile noastre...crengile tinere de lemn cainesc(ala care inteapa)fac asa numitii paduchi de plante care sunt mancati cu placere de indigene...acesti paduchi se mai gasesc si pe alte plante ( ex inflorescenta steviei,brusturi etc)...tot in luna iunie varfurile frunzelor de gladitza( arbustii de prin garduri care au acel spin de vreo 8 cm dimensiune) fac f multi viermi,cei drept viermii sunt mici dar daca se da cateva crengi aduc un aport important de proteine pasarilor noastre...
avatar
vali_iasi
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 170
Puncte : 208
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 39
Localizare : iasi

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum