CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
Partea inferioara a ciocului galbena Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


Partea inferioara a ciocului galbena

3 participanți

In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  Dan Joi Iun 06, 2013 11:39 am

Am un pui de sticlete cu partea de jos a ciocului galbena,asa este din nastere,stie cineva despre ce este vorba? Nu e asa vioi ca ceilalti.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  Dan Mar Noi 26, 2013 5:52 am

Am ramas dator cu niste poze,povestea ei o veti afla in curand. Partea inferioara a ciocului galbena R7rqs5Partea inferioara a ciocului galbena 2jbl1jnPartea inferioara a ciocului galbena 25ge13c
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  Dan Mier Noi 27, 2013 4:02 am

M-am speriat degeaba,nu era vorba de o boala.Este un semn (caracter)ca aceasta pasare,dupa naparlire va avea o frumoasa cravata alba.Cred ca de la bunici este transmis.Deoarece parintii nu au.Concubinul ei a mostenit de la tasu,acele puncte galbene de la ceafa si este frate de cuib cu cel de la Andrei.Aceasta pereche a fost facuta cadou din partea clubului nostru,lu Nelutu din Craiova un bun prieten si crescator de rolleri.Ma bucur ca au ajuns bine si esti mulumit de ei.Fratica ! sa ai numai zile frumoase alaturi de ele,sa te inveseleasca cu cantecul lor frumos.Canta si femela,pe limba ei,un caracter mostenit de la masa.Partea inferioara a ciocului galbena 3508649203 Partea inferioara a ciocului galbena 941308610 sa-mi pun caciulita ca la noi ninge Partea inferioara a ciocului galbena 1698035826
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  cuciureanu_sorin Mier Noi 27, 2013 8:29 am

Interesanta observatia nea Dane si interesant modul de transmitere genetic..Cumva unul din parinti avea o unghie alba?Sinteti sigur ca nici unul din parinti nu avea un semn de leucism cit de mic ?Mult succes Nelutu cu pereche.cheers 
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  Dan Mier Noi 27, 2013 1:03 pm

Ai dreptate sorine,masa are unghile maro deschis,iar una e aproape alba,tasu le are negre.Am omis acest lucru.lol! 
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  cuciureanu_sorin Vin Dec 06, 2013 9:13 pm

Nea Dane ,daca femela avea o unghie alba inseamna ca a transmis semnul doar 25%?Daca tin minte bine eu, erau doar 4 pui si numai unu a iesit cu cravata?Cred ca daca semnul ar fi fost la mascul ar fi transmis intr-un procentaj mai mare.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  cristianurzica Vin Dec 06, 2013 11:12 pm

Fiind absorbit de cravata femelei, nu m-am uitat la unghii. Stiti cumva nea Dan daca avea semne de leucism la picioare?
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  Dan Sam Dec 07, 2013 4:07 am

Nu am tinut cont de acest amanunt,stiind ca pasarea ramane la noi si o puteam studia.Mai mult ca sigur ar trebui sa aibe.Daca am gasi un mascul pe masura,ar fi un experiment interesant.Am avut ocazia sa verific puterea masculului de a transmite acel caracter,mostenit la puiul de la nelutu.Se poate sa aiba si altii care au plecat neimbracati de iarna,vom afla pe parcurs.Partea inferioara a ciocului galbena 1698035826 
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

Partea inferioara a ciocului galbena Empty Re: Partea inferioara a ciocului galbena

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum