CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
BOALA CARE MACINA PASARILE  Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


BOALA CARE MACINA PASARILE

2 participanți

In jos

BOALA CARE MACINA PASARILE  Empty BOALA CARE MACINA PASARILE

Mesaj  Dan Lun Noi 25, 2013 5:38 am

Atoxoplasmosis,este tot o forma de cocidioza dar mult mai severa.Daca dati pe imagini,veti vedea multe poze,cu imagini care arata evolutia acestei boli necrutatoare daca nu se intervine la timp.Multi crescatori nestiind tratamentul,au pierdut pasari de mare valoare.Tratament,CUNITOTAL,Endocox 2.5% Baycox 2.5% lichid,
Trimethaprim/Sulfa 20% . SANATATE MAXIMA LA PASARI si voua deasemeni.                 Fara o baza materiala buna,nu plecati la treaba.RISCATI SA MUNCITI DEGEABA.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

BOALA CARE MACINA PASARILE  Empty Re: BOALA CARE MACINA PASARILE

Mesaj  elyhu82 Lun Noi 25, 2013 10:55 am

Dan a scris:Atoxoplasmosis,este tot o forma de cocidioza dar mult mai severa.Daca dati pe imagini,veti vedea multe poze,cu imagini care arata evolutia acestei boli necrutatoare daca nu se intervine la timp.Multi crescatori nestiind tratamentul,au pierdut pasari de mare valoare.Tratament,CUNITOTAL,Endocox 2.5% Baycox 2.5% lichid,
Trimethaprim/Sulfa 20% . SANATATE MAXIMA LA PASARI si voua deasemeni.                 Fara o baza materiala buna,nu plecati la treaba.RISCATI SA MUNCITI DEGEABA.
Multumim nea Dan !cheers 
elyhu82
elyhu82
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 358
Puncte : 452
Data de inscriere : 28/02/2012
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum