CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
Obiective CRF Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
Obiective CRF Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
Obiective CRF Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
Obiective CRF Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
Obiective CRF Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
Obiective CRF Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
Obiective CRF Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
Obiective CRF Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
Obiective CRF Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


Obiective CRF

In jos

Obiective CRF Empty Obiective CRF

Mesaj  cristianurzica Mier Mai 18, 2011 8:24 pm

CRF(Clubul Roman De Fringillidae) este un grup al pasionatilor de ornitologie si isi propune sa reuneasca cat mai multi iubitori ai acestor minunate zburatoare. CRF are ca scop studiul, conservarea patrimoniului genetic, dar si sa daruim dragostea si informatiile acumulate despre repezentantii acestei familii, respectul fata de Fringillidae, supravegherea habitatului si obiceiurile exemplarelor aflate in libertate, schimbul de cunostiinte intre crescatori, precum si informarea si sustinerea tinerilor dispusi sa duca mai departe acest drum inceput de membrii actuali. Prin intermediul forumului punem la dispozitie metodele si operatiunile efectuate de crescatorii care detin pasari in scop ornamental si incearca reproductia lor in captivitate. O atentie deosebita se va acorda speciilor aflate pe cale de disparitie.
In timp, vom stimula competitia sportiva de calitate intre crescatori, pentru a pune in evidenta aptitudinea si capacitatile tehnice ale membrilor clubului, dar mai ales pentru a ajuta in selectionarea indivizilor cu inalt nivel valoric, schimbul de fringillidae atat la nivel national, cat si international. Prin intermediul prietenilor din club puteti intra in posesia multor mutatii, dar si exemplarelor din specii noi, care nu se afla in tara noastra. In baza proiectelor noastre avem certitudinea ca vom aduce o contributie adevarata si eficace la nivel european. Toti membrii clubului au la dispozitie inele personalizate, prin intermediul carora se vor afla in Registrul National al Crescatorilor(RNC), creat de noi pentru a avea o evidenta simpla si clara a tuturor exemplarelor.
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum