CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

5 participanți

In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  Dan Mar Mar 01, 2016 6:18 am

Raspunsul e foarte simplu.STRESUL impiedica reproducerea si implicit e cauzatorul multor boli.Pana nu avem o pasare blada care comunica cu noi si nu se agita in prezenta noastra nu obtinem nici rezultate.Aici trebuie sa intervenim noi,depinde de experienta si ingeniozitatea noastra.Va doresc multa bafta ! Întotdeauna mai exista o solutie,dar trebuie cautata ok
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty Re: De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  bliviudaniel Joi Mar 03, 2016 8:18 am

Dumneavoastra cum faceti sa imblanziti pasarile? Le tineti separate de grup sau cum?
Eu am observat ca daca pasarile sunt lasate sa traiasca in grup, nu se mai imblanzesc. Am observat asta la perusi, pescarusi japonezi si chiar si la sticleti in cele 5-6 luni cat i-am avut.
bliviudaniel
bliviudaniel
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 107
Puncte : 121
Data de inscriere : 29/06/2015
Varsta : 44
Localizare : Iasi

http://bliviudaniel.sunphoto.ro/

Sus In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty Re: De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  Dan Joi Mar 03, 2016 9:32 am

Eu le tin separat in colivii de 30cm cu un despartitor fara sa se vada intr e ele.Pentru imperechere am colivii de 60cm.In sezonul de naparlire le tin intr o voliera mai mare impreuna,dupa care iar le separ.Cu cat spatiul este mai mare si pasarile devin mai salbatice,mai ales in voliere.Cresc pasari de placere nu sa fac productie.
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty Re: De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  nicolae_adrian Sam Ian 14, 2017 12:02 pm

sunt de acord cu nea dan
avatar
nicolae_adrian
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 10
Puncte : 14
Data de inscriere : 06/12/2011
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty Re: De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  cipcirip Vin Iun 01, 2018 6:52 am

buna ziua, va spun eu de ce nu avem rezultate din lipsa de interes .pentru ca nu se merita nu au valoare decat in fata ''pasararilor'' pentru ceilalti nu sunt decat niste vrabii. ei in schimb cand vad un canar galben, rosu wow ce frumos e intelegeti. eu am reusit de am scos in 2015 florinti 5 pui mai am 3 deci 2 au murit ,in 2016 canarusi 8 pui au murit toti asa in decurs de un an bineneteles ca sa fie supararea si mai mare,tot 2016 canepari 2 pui unul a murit dupa intarcare, la ceva timp am ramas cu o femela care a avut 3 serii de oua in 2017 cu un canar toate limpezi dupa o luna de repaus a murit. 2017 pui sticleti, pui scatii,un singur pui mugurari, toti au murit binenteles normal ca te descurajezi.la canari stau cu totul altfel lucrurile 5 femele 16 pui prima serie, o medie de 3 pui binenteles toti inelati toti intarcati. normal ca nu are nimeni chef sa se zbata sa scoata ,,salbatice'' pentru ca intampini o gramada de dificultati deci in concluzie nu se merita. pentru mine 2018 e ultimul an cand mai incerc, pe viitor o sa incerc hibridizari intre indigene macar daca o sa reusesc o sa iasa ceva frumos. pana acum am reusit cu o pereche, fem canepar si mas sticlet 2016 6pui mai am 3 si 2017 un pui momentan in 2018 prima serie de oua le a spart.
cipcirip
cipcirip
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 7
Puncte : 17
Data de inscriere : 22/04/2014
Varsta : 43
Localizare : ARAD

Sus In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty Re: De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  Dan Lun Iun 04, 2018 4:12 am

Ai dreptate nu e usor deloc,dar am rezolvat si cu hrana,apa care tin de reusita reproducerii la indigene.Urmareste ce am scris la hrana si apa,mai incearca o data ce te costa.bafta
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty Re: De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  alinel Mar Apr 30, 2019 10:26 am

Succesul reproducerii in captivitate a fringilidaelor tine de 4 aspecte:
1.Pasari nascute in captivitate ( dar nu neaparat )
2.O buna nutritie
3.Igiena
4.MULTA RABDARE (si pasiune , zic eu ).
alinel
alinel
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 14
Puncte : 14
Data de inscriere : 12/01/2014
Varsta : 52
Localizare : Satu-Mare

Sus In jos

De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene. Empty Re: De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum