CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Istoria canarilor orfeu
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeMar Oct 26, 2021 5:02 am Scris de Dan

» Buna seara!
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeVin Sept 11, 2020 1:59 pm Scris de cristianurzica

» expozitie bucuresti 2019
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeLun Oct 28, 2019 7:42 am Scris de GRINGO

» Hibrizi scatiu x canar
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 4:54 pm Scris de bliviudaniel

» De ce nu avem rezultate pozitive in reproducerea pasarilor indigene.
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeMar Apr 30, 2019 10:26 am Scris de alinel

» LISTA DE PRETURI LA PASARI
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 12:05 pm Scris de Admin

» Proteine , zer de lapte
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeDum Mar 03, 2019 10:40 am Scris de Admin

» Reproducere scatii!
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeSam Sept 22, 2018 10:31 am Scris de cristianurzica

» Pasari la hranitoarea din gradina
CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Icon_minitimeSam Apr 07, 2018 6:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Sondaj
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa test forum pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa CLUBUL CRESCATORILOR DE FRINGILLIDAE pe site-ul dvs. de bookmarking social


CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

+3
neagumihai
Dan
florica
7 participanți

In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  florica Joi Ian 26, 2012 11:19 am

Majoritatea le-ati vazut, dar nu cred ca strica sa fie puse si pe acest forum specializat in Fringillidae

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  Dan Joi Ian 26, 2012 5:04 pm

Ce poate fi mai frumos,decat sa vezi cuiburile pline si cu pasari sanatoase.Este visul tuturor pasararilor.Stiu ca se fac sacrifici mari si se depune mult suflet.Vad ca recompensa muncii incepe sa apara,se pare ca este un an bun pentru ornitologia noastra.Felicitari tuturor celor implicati,si asteptam cu nerabdare vesti cat mai multe.Sunteti un imbold pentru toti pasararii. CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI 1698035826
Dan
Dan
Moderator
Moderator

Mesaje : 591
Puncte : 821
Data de inscriere : 04/04/2011
Localizare : BUC.

http://pasarindigene.sunphoto.ro/

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  neagumihai Joi Ian 26, 2012 6:03 pm

F. frumos, bafta in continoare si la mai multi pui.
avatar
neagumihai
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 100
Puncte : 127
Data de inscriere : 30/11/2011
Localizare : CALARASI

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Inelarea si Hranirea puiilor de indigene

Mesaj  florica Lun Feb 20, 2012 9:51 am

In acest video-clip incerc sa nu ascund nimic fata de cei care incearca sa creasca indigene,un lucru este sigur,cu o hranire si vitaminizare corespunzatoare ,nu aveti cum sa nu reusiti,eu va doresc cati mai multi pui.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  cuciureanu_sorin Lun Feb 20, 2012 10:06 am

florica a scris:In acest video-clip incerc sa nu ascund nimic fata de cei care incearca sa creasca indigene,un lucru este sigur,cu o hranire si vitaminizare corespunzatoare ,nu aveti cum sa nu reusiti,eu va doresc cati mai multi pui.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din pacate videoclipul nu este comentat si sincer eu inca astept raspunsul de la subiectul cu mugurarul privind cei trei asi.Sint sigur ca multi care citesc forumul cresc muguari si poate ar avea de invatat din experienta altora dar atita timp cit veniti cu videoclipuri si poze nu ajutati cu nimic.Poate le spuneti si cum ati facut germinatele (ce seminte ,ce vitamine,etc),bineinteles in masura timpului disponibil.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  florica Lun Feb 20, 2012 10:53 am

Sorine nu stiu ce ar trebui sa comentez, imaginile vorbesc de la sine ,toata hrana ,pastoncino si vitaminele sant de la Manitoba,si Ornitalia,iara cei trei asi sant , doici pentru mugurari,hrana de crescut la mana pentru insectivore" specialiti insect' iara cel mai bun AS sant eu,multumit.
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  cuciureanu_sorin Lun Feb 20, 2012 11:01 am

Sincer sint adeptul comentariilor privind experienta fiecaruia iar daca sint sustinute si cu poze ,video etc e si mai bine.Eu din ceea ce vad inteleg ca vreti sa demonstrati cuiva ca aveti indigene si ca le-ati inelat.Nu te supara pe mine dar asta-i parerea mea.De exemplu ,ce doici ati folosit?Multumesc si eu.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  florica Lun Feb 20, 2012 11:21 am

Nu vreau sa demonstrez la nimeni nimic,am vrut sa impartasesc cu voi o mica realizare in domeniul cresteri indigenelor ,dar daca deranjez, LA REVEDERE.
florica
florica
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 34
Puncte : 43
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 66
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  Admin Lun Feb 20, 2012 11:30 am

tot citesc faza asta cu asii dar nu cred ca asii sunt la noi degeaba avem noi o mare experienta in ornitologie de geaba avem mancare si vitamine daca femela nu vrea sa hraneasca sau sa tina puii si ii arunca din cuib se pare ca asii nu sunt la noi si la femela parerea mea
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 402
Puncte : 532
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 44
Localizare : Berlin

https://clubulromandefringil.forumgratuit.ro

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  cuciureanu_sorin Lun Feb 20, 2012 11:57 am

florica a scris:Nu vreau sa demonstrez la nimeni nimic,am vrut sa impartasesc cu voi o mica realizare in domeniul cresteri indigenelor ,dar daca deranjez, LA REVEDERE.
Din pacate pina acum cu noi n-ai impartasit decit videoclipuri si poze.Toti sintem satuli de varianta:vreau sa vedem ce putem face impreuna ,sa fim cit mai transparenti,tra-la-la,etc ,dar de fapt facem altceva..Reciteste-ti posturile apoi poti sa faci ce vrei .Mult noroc.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  cristianurzica Lun Feb 20, 2012 7:48 pm

Acum am apucat sa intru si am vizionat firul epic al discutiei. Consider in primul rand ca trebuie sa fim prieteni, pentru ca avem un DAR comun de la Dumnezeu si anume: ORNITOLOGIA si ramura cea mai provocatoare a ei - indigenele. Nu trebuie sa existe nici un fel de concurenta intre crescatori din multe motive:
- daca am fi singuri in pasiune am fi foarte tristi;
- putem ajuta si sa avem satisfactii maxime, ca am contribuit cat de putin la dezvoltarea celor din jur;
- in cazul unui necaz, ce facem?; mai dam o fuga in Italia pentru o pasare?
- putem sa ne "confruntam" in competitii obiective si pe langa faptul ca avem satisfactiile competitionale avem si bucuria intalnirii si impartasirii experientei unice si exemplele continua...

Si eu am vizionat cu atentie filmuletele din crescatoria lui Sorin Florea si initial nu am simtit nevoia unei explicatii verbale. Totusi nu am aflat acele mici secrete ale succesului lui nea Florica, de aceea am asteptat solutiile folosite. Personal am fost indus in eroare cand am vazut femela de mugurar brun-pastel alaturi de pui, negandindu-ma la folosirea doicilor. Nea Florica, dupa parerea mea nu ai de ce sa te superi, pentru ca din poze si filmulete nu ai cum sa-ti dai seama de folosirea doicilor la acei puisori. Scopul acestui forum este sa ajutam pe toata lumea(chiar si intre noi), atat cat ne pricepem fiecare. Faptul ca nea Florica a reusit bucura pe toata lumea(si asta reiese din mesajele anterioare), dar totodata il si "obliga" sa impartaseasca si celorlati calea succesului, bineinteles daca si domnia sa doreste si crede ca in acest mod putem sa facem ce au facut altii acum 20-30 de ani peste hotare cu aceste pasari...
Va doresc numai ganduri bune si pasari frumoase! Smile
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  cuciureanu_sorin Lun Feb 20, 2012 8:00 pm

Pe mine sincer Cristi persoanele astea ma deranjeaza mult atunci cind vin cu povesti pentru copii ,crezindu-se mai isteti decit altii.Apar pe forum cu poze care chipurile au surprins femela cind hranea puisorii, dupa citeva zile confirma ca folosesc doici (probabil florinti) apoi la intrebarile puse de multi dintre noi raspunde ca pozele spun tot.Asta inseamna ca intr-adevar spune tot,dar el ,ca persoana.
cuciureanu_sorin
cuciureanu_sorin
Admin
Admin

Mesaje : 819
Puncte : 1055
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 48
Localizare : iasi

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  cristianurzica Lun Feb 20, 2012 8:02 pm

florica a scris:Sorine nu stiu ce ar trebui sa comentez, imaginile vorbesc de la sine ,toata hrana ,pastoncino si vitaminele sant de la Manitoba,si Ornitalia,iara cei trei asi sant , doici pentru mugurari,hrana de crescut la mana pentru insectivore" specialiti insect' iara cel mai bun AS sant eu,multumit.
Nea Florica te rog eu, pune o poza cu puii haniti de doici, nu de alta, dar vorbele zboara, iar pozele raman. Sunt destui care nu citesc si se uita doar la poze. Poate asa ii inspira si pe ei aceasta modalitate. Multumesc!
cristianurzica
cristianurzica
Admin
Admin

Mesaje : 1023
Puncte : 1116
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  adi_bustei Lun Dec 16, 2013 5:57 pm

bv tinetio tot asa
avatar
adi_bustei
Utilizator
Utilizator

Mesaje : 9
Puncte : 13
Data de inscriere : 11/04/2011
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI Empty Re: CRESCATOR INDIGENE-SORIN FLOREA-ROMANIA-BUCURESTI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum